Atskats uz sporta spēlēm TērvetēLatvijā pirmo reizi norisinājās divu dienu Sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos. Projekts tika īstenots pateicoties open-mind.lv, kur pateicoties balsotājiem un žūrijai tika iegūts finansējums. Pasākums notika rehabilitācijas centrā „Tērvete” un tā teritorijā. Kopā piedalījās 88 cilvēki ratiņkrēslā no visas Baltijas, padarot šo pasākumu saliedējošu ne tikai vietējā līmenī, bet arī starptautiskā. Dalībniekiem bija iespēja piedalītie 19 disciplīnās, kas bija pielāgotas tā, lai ikviens maksimāli varētu tās izpildīt, ja ne pašu spēkiem, tad ar asistentu palīdzību noteikti. Lai tas viss varētu tikt īstenots iesaistīti bija arī ergoterapeiti, fizioterapeiti, ārsti, māsu palīgi, kas vadīja disciplīnas, rūpējās par dalībnieku labsajūtu, kā arī sniedza noderīgus padomu un konsultācijas.

Tika izpildīts arī sākotnējais pasākuma mērķis, kas tika izteikts iesniedzot projektu konkursam: „Vēlamies mudināt cilvēkus ar kustības traucējumiem spert pirmo soli no ilgstošas uzturēšanās ierobežotā mājas vidē uz aktīvu dzīvesveidu, palīdzēt rast pārliecību par savām spējām un prasmēm, veicināt pieredzes apmaiņu un saņemt speciālistu konsultāciju un ieteikumus”. Liela daļa dalībnieku pēc izpildītās disciplīnas izteica frāzi: „Es to izdarīju, man izdevās”. Tātad mērķis ir sasniegts, cilvēki noticēja savām spējām.

Vakara neoficiālā daļa ļāva dalībniekiem kopā ar organizatoriem priecāties par dienas laikā paveikto un pavadīt laiku brīvā gaisotnē. Pēc apbalvošanas ceremonijas deju placis ātri vien aizpildījās dejās, ko ikdienā negadās tik bieži redzēt.

Neskaitāmās pateicības no dalībnieku puses par izdevušos pasākumu pierāda, ka šādi pasākumi ir nepieciešami. Arī cilvēki, kas sākuma bija skeptiski un domāja, ka nespēs izpildīt disciplīnas, izejot tās bija vairāk kā apmierināti.

Bildes no pasākuma redzamas galerijā

Agrita Rubene